Nadir Hastalıklar ve Tanımları

Nadir Hastalıklar ve Tanımları

Öyle nadir hastalıklar var ki, insan bunların mümkün olmasına şaşırıyor. Biz de okuyucularımızı biraz şaşırtmak için tıp literatüründe eşine çok ender rastlanan bazı ender hastalıkları ve tanımlarını sizler için derledik. İddia ediyoruz ki, çok şaşıracaksınız.

Herkesin bildiği şeker, tansiyon veya astım gibi bazı rahatsızlıklar var ancak nadir hastalıklar hakkında ne biliyoruz veya kaçını duyduk? Bu yazımızda dünyada çok ender görülen 5 hastalığı derledik ve bu garip ve nadir hastalıkların gerçek mi yoksa uydurma mı olduğunu sorgulayacağınızı garanti ediyoruz.

Paylaştığımız ender hastalıklar arasında Alice Harikalar Diyarında sendromu, su alerjisi, yürüyen ceset sendromu (Cotard sendromu), taş adam sendromu veya uzaylı eli sendromu gibi hastalıkları değil, daha nadir olanları bulacaksınız.

Dünyada Eşi Benzeri Az Görülen Nadir Hastalıklar

İnsan bedeni bu dünyadaki en garip, en kusurlu ve en öngörülemez yapıdır. İşte, bu öngörülmezliği en sıra dışı şekillerde kanıtlayan ender hastalıklar:

https://www.bilimekstra.com/balik-kokusu-sendromu/

https://www.bilimekstra.com/proteus-sendromu/

https://www.bilimekstra.com/otomatik-bira-sendromu/

https://www.bilimekstra.com/yabanci-aksan-sendromu/

https://www.bilimekstra.com/olumcul-ailevi-uykusuzluk/

Yukarıda tıp literatüründe eşine çok az rastlanan ender hastalıkları sizlerle paylaştık ama kaçırdığımız hastalıklar olduğunu düşünüyoruz. Sizin bildiğiniz başka nadir hastalıklar var mı? Bunları yorum yaparak, bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir